انتقال خطوط شهری تلفن از طریق شبکه

انتقال خطوط شهری تلفن از طریق بستر شبکه با استفاده از گیت وی های ویپ ایناوافون پیام بگذارید

در برخی از کاربردهای ممکن است نیاز باشد که خطوط تلفن آنالوگ از طریق بستر شبکه به مکان دیگری انتقال یابد. به طور مثال خط تلفنی در نقطه ای وجود ندارد ولی در آن جا نیاز به خط تلفن و اتصال آن به گوشی تلفن آنالوگ است. در نتیجه می توانیم با استفاده از گیت وی ویپ خط تلفن آنالوگ را درنزدیکترین محل تبدیل به شبکه نماییم و سپس با استفاده از بستر وایرلس، فیبر نوری و یا شبکه مسی سیگنال تلفن را به محل مورد نظر انتقال دهیم و در آن جا با استفاده از آداپتور IP به آنالوگ دوباره خط را به حالت آنالوگ برگردانیم شبیه سناریو نشان داده شده در تصویر زیر:

انتقال خطوط شهری تلفن از طریق شبکه

این سناریو را می توان با استفاده از دو گیت وی ویپ پیاده سازی کرد. به طور مثال دو گیت وی ویپ برند اینووافون در ویدئو زیر برای راه اندازی این سناریو پیکربندی شده اند.

دو گیت وی با استفاده از پروتکل H.323 به یکدیگر متصل شده اند. سپس Interface گوشی آنالوگ بر روی آداپتور IP29 تعریف شده است و همچنین اینترفیس ترانک خط شهری برای گیت وی IP38 ست شده است. Object های مختلف ترانک، خط شهری و گوشی تلفن آنالوگ را به دستگاه IP38 اینووافون معرفی می کنیم و در نهایت این Object ها را به یک Ring Group اضافه می کنیم و در انتها کافیست که روتینگ های لازم را برای انتقال بوق تلفن و برقراری تماس های دو طرفه کشوری و بین المللی فعال نماییم.

پیکربندی گیت وی های اینووافون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتکو